Mała książka - wielki człowiek. Ksiażka na start

Słyszeliście o kampanii społecznej "Mała książka- wielki człowiek"? To projekt Instytutu Książki - link, w którym każde dziecko od lat 3 do 6, które przyjdzie do biblioteki miejskiej wraz z opiekunem otrzyma  w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry start.
Najlepiej by było sprawdzić sobie w waszych bibliotekach czy taki program również jest. Myślę, że to program ogólnopolski. Jakiś czas temu, w naszej bibliotece był skierowany głównie do dzieci tylko 3-letnich, które rozpoczynały swoja drogę z przedszkolem. Wówczas nie skorzystaliśmy bo synek był starszy, ale w tym roku już wyprawkę odebraliśmy wraz z kartą, na której przyklejamy naklejki przy każdej wizycie w bibliotece i wypożyczeniu minimum jednej książki. Po 10 takich wizytach dziecko otrzymuje imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
Ale po co taka inicjatywa? Co ma na celu? A no ma na celu zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
Wyprawka to nie tylko książka dla dzieci, ale rownież w zestawie znajduje się  broszura informacyjna  dla rodziców, która ma na celu przypominanie rodzicom o korzyściach czytania dzieciom oraz podpowiadająca skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.


Dzięki takiej akcji dzieci pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnych uczestnikiem życia kulturalnego.

2 komentarze:

  1. U nas na szczęście nie trzeba było zachęcać córki do czytania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super książeczka :) Jak byłam mała uwielbiałam jak mama mi czytała :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 elvisowa , Blogger