Kto gra w karty ten ma łeb obdarty - Paszczaki

Jako dziecko uwielbiałam wszelkie gry. Nie było takiego wyboru jak obecnie. Pamiętam, że jedną z moich ulubionych gier była "Wojna" "Piotruś", a w późniejszym czasie i "Poker". Czas spędzony w towarzystwie kart i cudownych przyjaciół jest niezapomniany.

Znane od tysiąca lat gry karciane wciąż stanowią jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Nawet najmłodsi szybko wciągną się w grę. jeśli tylko odpowiednio dobierzemy poziom trudności. 

Jakiś czas temu wpadła w Nasze ręce gra karciana "Paszczaki" Wydawnictwo Nasza Księgarnia. To gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci od lat 5 do nawet 105. Zestaw składa się z 54 kart przedstawiających paszczaki. Celem gry jest zdobycie jak najwięcej paszczaków.
Podczas gry wszyscy kolejno wykładamy na stół po jednej karcie. Jak złapać paszczaka? Musisz swoją kartę wyłożyć w taki sposób, aby na początku i na końcu rzędu kart znalazł się taki sam paszczak. Gdy to ci się uda, zdobędziesz wszystkie paszczaki z tego rzędu!


Co myślę o tej grze?
 1. Prostota - jasne i proste zasad, które dzieci ogarną w minutę. Wystarczy usiąść i grać.
 2. Edukacyjny charakter.  Do gry wkrada się planowanie przestrzenne i element pamięciowy
 3. Wykonanie gry.  Zachwycił nas woreczek strunowy na takie kart oraz naklejka do wpisania właściciela gry. Są to elementy zachęcające gracza i wywołujące uśmiech na jego twarzy.
 4. Karty. Poręczne, ładnie zilustrowane i wytrzymałe.

Po kilku rozdaniach gra mnie juz zachwyciła. Niby gra karciana, ale nie jest banalna, przejawia się nutka rywalizacji, uśmiechu. Uważam, ze to wspaniała propozycja na spędzanie czasu z naszymi pociechami.

8 komentarzy:

 1. Super gra 😍 Moje dzieciaki uwielbiają Piotrusia to ta gra też na pewno by się im spodobała 👍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jest idealna. Moich ciężko zadowolić byle czym

   Usuń
 2. Zaciekawilaś mnie. Będę miała na to oko 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Córka już trochę duża na te grw, ale i tak bardzo mi się podoba !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz grałam z nimi i samej mi sie podobało. Nawet z mężem czy inną osobą można przy tym się świetnie bawić

   Usuń

Copyright © 2014 elvisowa , Blogger