7 zasad o których należy pamiętać przed wyjazdem na urlop.

Jedziemy na wakacje, hip hip hurra. Nareszcie nadchodzą upragnione i wyczekiwane wakacje. Podpowiem Wam co należy zabrać ze sobą, na co zwrócić uwagę w tym cały przedurlopowym szaleństwie. Jeśli macie jakieś ciekawe doświadczenia lub według Was o czymś zapomniałam wspomnieć, a jest to również dla Was ważne podzielcie się w komentarzu.


Czy to wyjazd bliższy czy dalszy, wyjeżdżacie sami lub z rodziną, macie małe dzieci, to od tego również zależy zawartość Waszego bagażu. Mimo, ze co roku sporządzam listy przed wyjazdem i tak zdarza mi się zapomnieć kilku rzeczy.

1. Pieniądze i dokumenty
To bardzo ważna rzecz, bez tego nie kupicie jedzenia, paliwa, czy nie zapłacicie za inne atrakcje, nie wszędzie jest możliwość płatności kartą. Warto mieć ze sobą sporo drobnych pieniędzy. W niektórych miejsc Jeśli jedziemy samochodem ważną sprawą są dokumenty od pojazdu. Jeśli wyjeżdżamy w podróż zagraniczną powinniśmy zaopatrzyć się w pieniądze, którymi płaci się w danym kraju.

2.  Stan techniczny auta.
Jeszcze jedna ważna sprawa. Przed wyjazdem kategorycznie należy sprawdzić stan techniczny auta!!!!! By nie spotkały Was na drodze niemiłe niespodzianki. Jeśli jedziemy innym środkiem lokomocji, np. pociągiem sprawdźmy dokładnie połączenia, przesiadki, z wyprzedzeniem warto zakupić również bilety.

3. Ubrania i obuwie
Zawsze powtarzano mi czy jedziesz na krótko cz na długo zestaw ubrań jest ten sam, ewentualnie ilości się zwiększą.
Nasza rodzina to 2+2. Odpowiedni zestaw ubrań i butów to podstawa. Wszystko zależy czy jedziemy w góry, nad morze. Jak spędzamy nasz wakacyjny czas. Ubrań i butów zazwyczaj zabieramy sporo, by być przygotowanym na każdą ewentualność pogodową. Palące słońce czy deszcz wówczas nie są Nam straszne. Co znajduje się w Naszych walizkach? Spodnie długie, krótkie, t-shirty, bluzy, sukienki, buty sportowe, sandały, klapki, kostium kąpielowy, ręczniki, parasol, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, itp.

4. Skompletuj apteczkę
Wyjeżdżając z dziećmi trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność chorobową. Leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na rozwolnienie, ból głowy, plastry, na ukąszenia, coś do odkażenia, na oparzenia słoneczne to taki zestaw must have. Nie zapominając również o bezpiecznym opalaniu i korzystaniu z kąpieli w wodzie.
Zdaję sobie sprawę, że do dziczy nie wyjeżdżamy i wszędzie są sklepy, apteki i pomoc doraźna, ale i tak wolę mieć wszystko ze sobą, by w najmniej odpowiednim czasie, w nocy nie biegać i nie szukać.
Link do naszego zestawienia Apteczka

5. Zabawki
Zarówno te plażowe jak i w razie niepogody swoje ulubione autka czy maskotki zawsze jadą z nami. Zabieramy ze sobą różnego rodzaju gry planszowe, karty, książeczki.

6. Bezpieczeństwo naszego domu
Zanim wyjedziemy i będziemy cieszyć się z wakacyjnych przygód należy zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie.
Pamiętamy o zakręcaniu gazu i wody. Ustawiamy lodówkę na tryb wakacyjny jeśli takową funkcję posiadamy pozwoli to zminimalizować pobór energii. Zamykamy wszystkie okna. Jeśli mamy rolety zewnętrzne nigdy ich do końca nie opuszczam. Jeśli posiadamy kwiaty na balkonie to najlepszym rozwiązaniem byłoby poprosić kogoś bliskiego czy sąsiada o codzienną pomoc w podlewaniu roślin. Jeśli nikogo nie zamierzamy zatrudniać to można pomyśleć o zrobieniu systemu nawadniania. Myślę, że wiele takich metod znajdziecie w internecie.

7. Zwierzęta
Jeśli mamy pupila i nie możemy go zabrać ze sobą z różnych względów, należy mu zapewnić opiekę, np hotel dla zwierząt. Choć najlepszą opcją jest zapewnienie mu opieki kogoś z bliskich lub znajomych, którzy codziennie będą zaglądać, karmić i zabawiać.

4 komentarze:

 1. Ze wszystkim się zgadzam. Super lista w jednej pigułce. Niby wszystko wiadome ale przed wyjazdem zajrzę ponownie i sprawdzę czy wszystko odhaczone. A tymczasem pędzę na wpis dot.apteczki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się wybieram na wakacje to zazwyczaj latamy enterem, samochodem zagranicę nie jeździmy. U mnie oprócz skompletowaniu dokumentów ważne są kosmetyki. Mam bardzo jasną karnację i bez kremu z wysokim filtrem nawet się nie ruszam. Jak się wybieramy na wakacje to domu pilnuje ktoś z rodziny, by żadnego złodzieja nie kusiło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zawsze czegoś zapomnę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja teraz tylko odliczam dni do wyjazdu i trzyma kciuki, by się nikt nie rozchorował, bo 10 lat czekałam na ten wyjazd ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 elvisowa , Blogger